Jdi na obsah Jdi na menu
 


INFORMACE - 2018 

http://facebook.com/HasiciKoterov

10.února soupeřili naši mladí hasiči všech věkových kategorií na dětské halové soutěži uspořádané hasiči ze Skvrňan.

4.února vyjela naše jednotka k odstranění padlého stromu na silnici Koterov směr Starý Plzenec u vjezdu do kamenolomu. 

20.ledna reprezentovali naši mladí hasiči svůj sbor na soutěži Novoroční střelecké klání pořádané hasiči z Doubravky, kde obsadili 4.místo v kategorii starší a 12.místo v kategorii mladší.

20.ledna uspořádal náš sbor výroční valnou hromadu k zhodnocení své činnosti v uplynulém roce.

3.ledna vyjela naše jednotka k odčerpání vody ze sklepních prostor v Šeříkové ulici na Slovanech.

==========================================================================

22.prosince jednotka vyjela k odčerpání vod z infocentra na Koterovské návsi. 

8.prosince zajišťovala naše jednotka asistenci při odpalování ohňostroje při výročí obchodního centra PLAZA v Plzni.

6.prosince vyjížděla naše jednotka k odčerpání vody ze sklepa v ulici U Mlýna v Koterově.

16.-19.listopadu probíhá výcvik hasičů lezců vybraných Plzeňských jednotek na lanovce na šumavský Pancíř kde společně s Policií ČR nacvičují vyhledávání osob v členitém terénu.

16.listopadu jsme připravili pro naše malé hasiče lampiónový průvod zakončený ohňostrojem.

10.-11.listopadu prošla výjezdová jednotka výcvikem nositelů dýchací techniky spojený se zásahem za použití nastavovacího žebříku a zásah s útočným proudem po žebříku a improvizovaná záchrana hasiče při zásahu.  

29. října vyjížděla naše jednotka k likvidaci více jak 10ti události po silných poryvech větru, který se přehnal nad západočeskou metropolí.

29.října se zúčastnili strojníci naší jednotky cyklické odborné přípravy strojníků připravené HZS Pk ÚO Plzeň a MSH Plzeň.

21.října vyjížděla naše jednotka k odstranění státní vlajky z vlajkového stožáru v Plzni na Slovanech.

7.října Proběhl již čtvrtý ročník Medového jarmarku v Koterově a náš sbor byl jedním z hlavních organizátorů, Návštěvníci si mohli na místě zakoupit medové výrobky , vyslechnout přednášky o včelaření a užít si bohatý kulturní program.

4.října v odpoledních hodinách vyjela naše jednotka na odčerpání vody ze zaplavené pultové střechy na Slovanech.

28,září zajišťovala naše jednotka dodávku elektrické energie a v podvečer i osvětlení akce Rytířský turnaj Petra Voka, který probíhal na louce u Ježíška na Slovanech.

25.září vyjížděla naše jednotka na likvidaci obtížného hmyzu do Kostincovy ulice na Čechurově.

24.září jsme organizovali v Chotěšovském klášteře zamykání expozice v konventu a Hasičského muzea. K vidění byla  nejnovější hasičská technika a návštěvníci mohli spatřit plně funkční dvoukolovou  stříkačku z roku 1939 od firmy V.Ig. Stratílek

23.září soupeřili naši mladí hasiči na závodech hasičské všestrannosti na Drahotíně

16.září výcvik obsluhovatelů motorových pil a obsluha lanového vyprošťovacího navijáku na CAS 20

billboard-plzenske-ohynky.jpg

Ve středu 6. září v poledne odstartovala v Plzni taktické cvičení, kterého se zúčastnilo asi 35 profesionálních hasičů ze všech plzeňských stanic (Košutka, Slovany, Střed) a zhruba stejný počet dobrovolných hasičů z Plzně a okolí (Bílá Hora, Bolevec, Božkov, Doubravka, Koterov, Křimice, Litice, Skvrňany).Hasiči museli vniknout do zakouřeného prostoru nočního klubu a zachránit všechny návštěvníky, kteří sami nebyli schopni utéct z hořícího klubu. Dále řešili úkoly spojené s psychosociální pomocí zasaženým osobám i jejich příbuzným.Součástí cvičení bylo i zřízení informační linky na operačním středisku HZS Plzeňského kraje, na které se poskytovaly informace o stavu jednotlivých postižených osob jejich blízkým osobám.

Na sobotu 2.září od 13hodin připravujeme pro děti na závěr prázdnin Dětský den s možností pořádného dovádění a rošťáren jako je jízda po zadku z kopce, projížďka ve člunu, hasičská sprcha a bludiště, střelnice, kopec pěny a spousta dalších rošťáren. Přijďte na louku u koterovského mostu si s dětmi zablbnout.

24. - 26.srpna proběhla vzpomínková akce ,, 15let po té" v Plzni v Kopeckého sadech byli připomenuty ničivé povodně, které potrápili nejen naše město. Návštěvníkům byla předvedena technika kterou používali hasiči v průběhu povodní 2002 a také novou techniku kterou disponují dobrovolní hasiči v Plzni.

5.srpna byla naše jednotka předvést svoji techniku na letní akci ve Čmelínech u Nepomuku

5.srpna spolupořádal náš sbor povedenou akci v Chotěšovském klášteře ,,Večer pro Klášter" kde jsme zajišťovali provázení návštěvníků v hasičském muzeu a předváděli rozsáhlou sbírku historické hasičské techniky.

1.-8.července připravil náš sbor pro své děti Letní tábor na tradičním místě u Drahotínského rybníka nedaleko Zruče.

29.června vyjížděla naše jednotka k zajištění nebezpečných oblastí řeky Úslavy v Koterově po přívalovém dešti.

26.června vyjížděla naše jednotka k likvidaci ropné látky a kanystru s neznámou kapalinou do ulice kpt. Jaroše v Plzni na Slovanech.

20.června přišli k nám do hasičárny na návštěvu děti z 21.ZŠ v Plzni. Po prohlídce techniky, debatě o požární ochraně si děti vyzkoušeli zdolat hasičskou překážkovou dráhu a po vydatné vodní spršce si děti opekli vuřty a v odpoledních hodinách se vydali zpět do školy.

18.června družstvo našich mladých hasičů jelo zápolit na hasičské závody do Letkova kde místní sbor uspořádal soutěž mladých hasičů v požárním útoku. Naše družstvo zápolilo z dalšími 16ti družstvy a v tvrdé konkurenci a po malém nezdaru skončilo na 9.místě.

17.června zajišťoval náš sbor provoz a zpřístupnění hasičského muzea a představení historické hasičské techniky v Chotěšově kde probíhala akce Chotěšovský slunovrat.

11.června v odpoledních hadinách těsně po návratu z hasičských slavností v Litoměřicích vyjížděla naše jednotka k požáru křovin, trávy a odpadu do prostor bývalých kasáren na Slovanech.

9. - 10.června se náš sbor účastní Hasičských slavností v Litoměřicích, kde vystavuje svoji historickou hasičskou techniku a dobové nářadí výzbroj a výstroj. Na slavnostech je k vidění více jak 350kusů hasičské techniky.

6.června Byla naše jednotka povolána k požáru do spalovny v ulici Skladová na Slovanech na dohašování vzniklých ohnisek

5.června Vyjížděla naše jednotka k požáru do spalovny v ulici Skladová na Slovanech

3.června se zúčastnila naše jednotka na Rokycanském letišti akce ,,Rozběháme Česko", kde jsme předvedli svoji techniku a na žádost pořadatelů vyrobili pro děti pořádný kopec pěny se kterým nám pomohli hasiči z Oseku u Rokycan. Dále jsme jeli na Dětský den do Ždírce, kde jsme místním dětem udělali spoustu vodních radovánek.

27.-28.května proběhlo na lehkoatletickém stadionu v Plzni závěrečné kolo hry Plamen, kdy mezi sebou zápolila družstva mladých hasičů z Plzně,  Děti našeho sboru obsadili ve vyrovnaném zápolení 6.místo i když měli na lepší umístění, ale bohužel zapracovala tréma a naše naděje vyhasli. Z problémů se poučili a již se těší na další soutěžní zápolení.

20.května naše jednotka předvedla svoji techniku v Nepomuku u firmy Unibrick a pro ty nejmenší jsme vyrobili pořádný kopec pěny.

14.května vyjížděla naše jednotka k odčerpání laguny z vozovky z Koterova směr Starý Plzenec.

6.května zajišťoval náš sbor slavnostní zahájení již páté sezóny v hasičském muzeu v Chotěšovském klášteře, kde krom nových expozic s hasičskou historií, bylo vidět i několik dynamických ukázek s historickou, ale i tou moderní hasičskou technikou. 

letak_muzeum.jpg

24.dubna zajišťovala naše jednotka provizorní dodávku elektrické energie na farmě ve Šťáhlavicích.

14.dubna zajišťovala naše jednotka dovoz vody a provizorní dodávku elektrické energie na farmě ve Šťáhlavicích.

12.dubna proběhlo protipovodňové cvičení v Plzni Doudlevcích v Ostrovní ulici, kde byli použity povodňové zábrany TIGER DAM.

10.dubna zajišťovala naše jednotka dovoz vody a provizorní dodávku elektrické energie na farmě ve Šťáhlavicích.

9.dubna členové sboru připravovali nové výstavní prostory v expozici historie dobrovolného hasičstva na Plzeňsku v klášteře Chotěšov.

8.dubna reprezentovali naši mladí hasiči náš sbor na Podchlumecké soutěži, kterou připravili Doubravečtí hasiči soutěžilo se ve štafetě dvojic a závodu Požárnické všestrannosti. Naše družstvo obsadilo 11.místo z 19.ti  soutěžních družstev.

nahled.jpg

26.března byla naše jednotka povolána k požáru výškové budovy v ulici Na Průtahu na Slovanech.

25.března se velitelé naší jednotky zúčastnili cyklické odborné přípravy velitelů pořádaného HZS PK ve výcvikovém zařízení MSH Plzeň Drahotín.

23.března jsme s dětmi z Mateřské školy Barvínek vítali jaro a upalovali Morénu. Pro děti byl připraven doprovodný program plný soutěží a na závěr jsme děti odvezli zpět do škola našimi vozidly. 

18.-19.března jsme s našimi malými hasiči vítali jaro, v sobotních dopoledních hodinách jsme trénovali na branný závod, oběd jsme si uvařili v polní kuchyni a odpoledne jsme se jeli podívat na stanici HZS SŽDC v Plzni. v podvečer jsme udělali první táborek s opékáním buřtů. Přespali jsme v hasičárně a nedělní dopoledne věnovali k získávání nových informací co s jakým hasebním prostředkem hasit, Jak se chovat při požáru a děti si také vyzkoušeli odčerpání vody ze sklepních prostor.

11.března byl přivezen Nový kontejner určený k přepravě osobních vozidel a Historické hasičské techniky.

11.března provedla jednotka odstranění nebezpečných dřevin na manipulační cestě k dálnici D5.

1.března uvedla naše jednotka do užívání nové dýchací přístroje PSS-4000 Drager. jedná se o čtyři přístroje s vyváděcími kuklami a dvěma záložními lahvemi v provedení kompozit.

26.února Naši mladí hasiči soutěžili na Halové soutěži ve Skvrňanech kde v tělocvičnách sportovního gymnázia absolvovali štafetu dvojic, štafetu 4x40m a štafetu CTIF a obsadili 5místo z 26 družstev.

Sbor dobrovolných hasičů Plzeň-Koterov

pořádal 25. února

STAROČESKÉ VEPŘOVÉ HODY

21.února provedla výjezdová jednotka kontrolu stavu vodních toků v Městském obvodě Slovany a označení nebezpečných oblastí v okolí řek.

15.února jsme byli pozváni na návštěvu obou výrobních závodů u předního výrobce hasičské techniky ROSENBAUER AG v rakouském Linzi.

11.února provedla naše jednotka výcvik se zaměřením záchrany osob probořených do ledu

4.února byla naše jednotka povolána KOPIS k instalaci povodňové hráze v ulici Viléma Blodka v Plzni kde došlo k  prasknutí vodovodního řadu a odčerpání vody z sklepů RD.

22.ledna proběhl praktický výcvik řidičů se zaměřením na jízdu na zledovatělé a zasněžené vozovce. To vše se konalo na ploše letiště Líné u Nové Vsi.

21.ledna koná náš sbor Výroční valnou hromadu.

17.ledna provedlaí naše jednotka načerpání vody do prostor sportovišť ve Škoda sportparku na Slovanech na utvoření ledové plochy pro volné bruslení.

1.ledna JSDH zajišťovala asistenci při Novoročním ohňostroji v Plzni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.listopadu v ranních hodinách vyjížděla naše jednotka k požáru dřevěného odpadu u kolny v Plzni na Čechurově.

KOTEROVŠTÍ HASIČI

připravili 26.listopadu od 15hodin

Adventní jarmark a rozsvícení vánočního stromu na Koterovské návsi.

Návštěvníci si mohli zakoupit vánoční adventní zboží, pro děti byli připraveny tvořivé adventní dílničky a mohli si poslat přáníčko Ježíškovi.

V průběhu odpoledne a podvečera zazpíval pěvecký soubor Zůzizů z Tymákova, pěvecký soubor Gutta z Dýšiny a mladí hasiči našeho sboru.

11. - 13.listopadu probíhal výcvik lezců z JSDH působících v Plzni. Byla nacvičována záchrana osob z lanovky a dále proběhl nácvik na vyhledávání osob v členitém terénu. Dále pak transport zraněných osob a poskytnutí první pomoci podchlazeným osobám.

5.listopadu byli naši mladí hasiči na návštěvě v Čechově stodole v Bukové u Příbrami, kde byl připraven program na blížící se vánoce. Děti si vyrobili ozdoby na stromeček. Děti navštívili Podbrdské muzeum v Rožmitále pod Třemšínem a při návratu zpět jsme s dětmi pouštěli draky, které jsme společně vyráběli v hasičárně. 

28.října provedli členové naší jednotky teoretickou část výcviku s motorovými pilami a praktický výcvik na stavbu povodňových zábran TIGER DAM a výcvik se suchými obleky a obsluhu čerpadel.

26.října proběhla zkouška vrtu u rybníku Košinář určeného k nouzového zdroje vody pro obyvatele města Plzně.

21.října Vyjela naše jednotka k odstranění větví ze stromu, hrozících pádem nad chodníkem na Čechurově.

12.října v ranních hodinách zajišťovala naše jednotka provizorní dodávku elektrické energie a provoz kuchyně pro 80.Mateřskou školu na Slovanech. 

9.října strojníci naší jednotky se účastnili cyklické odborné přípravy strojníků ve výcvikovém středisku Drahotín a praktická část proběhla u Dolanského mostu na řece Berounce, kdr byla procvičována předávka vody ze stroje do stroje, plnění CAS PS12 a plovoucími čerpadly a zkouška čerpadel na CAS.

8.října naši mladí hasiči se zúčastnili soutěže mladých hasičů v Křimicích kde obsadili na 7.místě ze 17ti družstev.

6.-7-8.října náš sbor spolu zajišťoval průběh krajských voleb.

1.října Naši mladí hasiči soutěžili na závodě požárnické všestrannosti které připravovalo Městské sdružení hasičů v Plzni. Naši borci obsadili 5.místo

30.září a 1.října členové našeho sboru pomáhali jako jedni z mála Městskému obvodu Slovany při zajištění dalšího ročníku Medového jarmarku.

17.9. Jsme vyjížděli na odčerpání vody ze zaplavené vozovky z Koterova na Starý Plzenec.

16.-17.9. Asistence při soutěži ohňostrojů Plzeňské Ohýnky v areálu Škodaland v Plzni

14.9. v dopoledních hodinách vyjížděla naše jednotka společně z jednotkami HZS ze stanic Slovany a Plzeň střed na taktické cvičení v domě sv. Aloise v Hradišťské ulici na Slovanech.

Na 27.srpna od 14hodin jsme připravili pro děti na závěr prázdnin Dětský den s možností pořádného dovádění a rošťáren.

16.srpna vyjížděla naše jednotka k likvidaci obtížného hmyzu na Slovanech.

6.srpna Ukázka techniky a dynamické ukázky při Čmelínském šplouchání ve Čmelínech u Nepomuku. 

5.srpna Asistence při zahájení akce Olympijský Park v amfiteátru za OC Plaza.

4.srpna Poskytnutí týlového kontejneru se stany a párty sety pro Olympijský park v Plzni

16.července byl náš sbor prezentovat svoji techniku v dynamických ukázkách na oslavách 125ti let SDH Trokavec na Rokycansku.

9.července se zúčastnil náš sbor oslav 120ti let SDH Číčov a naše jednotka zde představila mobilní techniku a pro děti vyrobyla pořádný kopec pěny.

Od 2. do 9.července připravil náš sbor týdenní dětský letní tábor v areálu střediska Drahotín u Zruče. Děti měli po celý týden připraveno spoustu zábavy, ale také se dověděli a naučili řadu věcí ze života táborníka. Měli připravenu i projížďku parníkem na Hracholuské přehradě, kde se mohli svést i v motorovém člunu a v průběhu týdne si děti pod dohledem svých vedoucích postavili vor a vyrobyli si vlastní lodní vlajku. 

Během posledního červnového víkendu naše jednotka zasahovala u třech událostí spojených s přívalovým deštěm, který zasáhl naši metropoli.

29.června byla provedena zkouška vrtu u rybníku Košinář, který slouží jako nouzová zásobárna vody pro město Plzeň.

25.června jsme předvedli naši techniku na Dětském dni v obci Lhůta, kde se mohli ti nejmenší i ti dřív narození svézt v motorovém člunu ozkoušet hasičskou pěnu, nebo si jen prohlédnout naši techniku.

21.června v ranních hodinách vyjížděla naše jednotka k odčerpání vody z krytu CO v lesoparku Homolka na Slovanech.

19.června se zúčastnili naši mladí hasiči závodů o pohár SDH Letkov v požárních útocích, kde obsadili 7. místo.

17.června v ranních hodinách vyjížděla naše jednotka k odčerpání vody ze střechy budovy ÚMO Plzeň 2 na Koterovské třídě.

16.črvna června vyjížděla naše jednotka k odčerpání vody ze zaplavené komunikace směrem na Starý Plzenec a k odstranění padlých stromů v lokalitě Lutová v Plzni Černicích.

15.června Se uskutečnil 8.ročník Dne IZS v parku za OC Plzeň Plaza, kde se prezentovali všechny bezpečnostní složky působící v našem regionu. 

11.června Ukázka techniky a předvedení agregátu na výrobu lehké pěny na Dětských dnech v Měcholupech a v Chválenicích na Jižním Plzeňsku.

10.června připravil náš sbor Dětský den pro Mateřskou školu Barvínek, kdy byla pro děti připravena řada soutěží, hasičská pěna a vše bylo zakončeno opékáním buřtů.

9.-12.června výcvik osob pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou, kterého se účastní 5 členů naší jednotky.

29.května  jsme představili naši techniku na oslavách 120ti let SDH Osek u Rokycan

28.května jsme jeli předvést naši techniku na dětský den do obce Vrčeň

27.května se uskutečnil Den s hasiči v rámci kampaně staň se hasičem. Akce byla zaměřena pro plzeňské střední školy které se v hojném počtu zúčastnili, Byla připravena štafeta, překážková dráha pro 6ti členná družstva a dále soutěž jednotlivců, kdy musel každý soutěžící se vystrojit do zásahového obleku a přilby, proběhnout 10ti pneumatikami, překonat tří metrovou bariéru a palicí provézt 10 úderů v hamerboxu a poté se vrátit do prostoru startu kde byl i cíl. soutěže se zúčastnilo 170 závodníku. Akce byla zahájena primátorem města Plzně panem Martinem Zrzaveckým. 

21.-22. května se uskutečnilo závěrečné kolo dětské soutěže Plamen na Atletickém stadionu města Plzně ve Skvrňanech a naše družstvo mladých hasičů obsadilo 8.místo

20.května Vyjížděla jednotka na likvidaci obtížného hmyzu

14. května jela naše jednotka do Nepomuku k firmě UNIBRICK vytvořit pro návštěvníky firemní akce pěnu jak pro ty nejmenší tak i pro dříve narozené. V závěru se ukázka proměnila v pěnovou bouři.

8.května  Jsme jeli předvést naši techniku na soutěž mladých hasičů v obci Želčany - Chouzovy

5.května naše jednotka zajišťovala dovoz vody pro parní lokomotivu 475,111 Šlechtična před vyjetím na trať.

5.května členové sboru společně s koterovskými Sokoli uctili památku obětem obou světových válek.

1.května sbor spolu zajišťoval akci Bista Bigbeatu ve Chvojkových lomech na Slovanech. Jednalo se o postavení stanů pro učinkující rockového festivalu.

30.dubna V průběhu dopoledních hodin byla jednotka povolána k vyzvednutí utonulého psa z pod jezu na řece Úslavě v Plzni Lobzích

30.dubna Provedla jednotka pravidelný výcvik se zaměřením na práci ve vodě s využitím suchých obleků a dále byl výcvik zaměřen na použití protipovodňových zábran Water Gate. V odpoledních hodinách byl proveden výcvik s motorovým člunem.

23.dubna Cyklická odborná příprava velitelů JSDHO výcvikové zařízení Drahotín.

16.dubna Podchlumecká soutěž mladých hasičů, kterou připravili hasiči z Doubravky. Soutěžilo 17 družstev mladých hasičů v kategorii mladší a 10 družstev v kategorii starší. a soutěžili v disciplínách Štafeta dvojic a závod požárnické všestrannosti(branný závod). Naše družstvo obsadilo 14místo.

2.dubna Netradiční hasičská soutěž v požárním útoku ,,Aprílové klání s PS-8" začátek v 10hodin u Vejprnického potoka ve Skvrňanech.

Velikonoční nádivka 2016 má své vítěze.

dsc_5319.jpg27.března jsme uspořádali další ročník Velikonoční nádivky. Soutěže o nejlepší velikonoční nádivku, kterých bylo v tomto roce 42 soutěžních vzorků. Po nelehkém rozhodnutí poroty byli vybráni ti nejlepší. na 1.místě Jaroslava Poustková Sedlec, 2.místo hasiči Kout na Šumavě, 3.místo František Šatava Koterov. Cenu za svůj vzorek dostal každý soutěžící. V průběhu odpoledne byl připraven pro návštěvníky další program kdy se mohli naučit pletení pomlázek, nebo malování velikonočních kraslic. Pro děti jsme připravili tvořivé dílny a největším lákadlem pro děti bylo svezení na koních. Celé odpoledne bylo doprovázeno živou hudbou. 

export1.jpg

9.března v dopoledních hodinách jsme společně s dětmi z mateřské školy Barvínek oslavili konec zimy a vhození Morény do řeky. Děti si prohlédli hasičská vozidla, každý z dětí proběhl překážkovou dráhu, každá s tříd si uhasila svůj požár a na závěr jsme děti odvezli zpět do školky hasičskými auty.

27.února provedla výjezdová jednotka výcvik s nastavovacím žebříkem a útok po něm na střechu budovy. Následně provedení zásahu do sklepních prostor, spojený s evakuací osob a majetku.

23.února jednotka vyjížděla k odčerpání vody ze zaplavené vozovky v ulici Na Hradčanech v Koterově a na silnici 31 Koterov - Starý Plzenec.

20.února naši mladí hasiči reprezentovali náš sbor na halové soutěži ve Skvrňanech kde obsadili 12místo z 19 družstev

20.února pořádal v naší hasičské zbrojnici Staročeské vepřové hody, které byli zahájeny ve 14.hodin. Připraveny byli tradiční speciality jako jitrnice, jelítka, zabijačková polévka, ovar, tmavá a světlá tlačenka dále i zabijačkový guláš. Ke kávě byli připraveny koláčky třech variací a štrůdl.  Celé odpoledne a podvečer bylo doprovázeno živou hudbou.

30.ledna Provedla výjezdová jednotka výcvik se zaměřením na evakuaci a vyhledávání osob při požáru.

23.ledna Pořádal náš sbor Výroční valnou hromadu v hasičské zbrojnici od 17hodin Kdy jsme bilancovali a hodnotili rok 2015.

9.ledna Výcvik jednotky se zaměřením na práci v ledové vodě za použití suchých obleků a zkouška a obsluha čerpadel.

8.ledna Výroční valná hromada SDH Červený Hrádek

1.ledna Asistence při novoročním ohňostroji na náměstí Republiky v Plzni

Sbor dobrovolných hasičů Plzeň-Koterov je partnerem projektu CZ.1.14/3.2.00/08.01590 "Obnova historické části obce Plzeň-Koterov za účelem zachování kulturního a historického dědictví a rozšíření cestovního ruchu". Více informací o projektu naleznete zde: http://www.koterovskanaves.plzen.eu/partneri/partneri-2012.aspx

rop-banner-2-c-300dpi-rgb.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář